Четвер, 12 грудня 2013 15:01

Торгівля

Written by 

Національна кооперативна бізнес асоціація (National Cooperative Business Association, США) є найстарішою і найбільшою національною американською асоціацією, що має на меті забезпечення кооперативних підприємств тими ж можливостями, які мають інші підприємства Сполучених Штатів, і забезпечення доступу споживачів до продукції кооперативів на ринку. 

Торгівля

Закупівельні кооперативи та кооперативи колективного обслуговування («purchasing and shared service co-ops») часто розглядаються як спосіб допомогти малому бізнесу вижити, тому для декого може бути несподіванкою, що деякі з найбільших брендів у цій галузі є насправді торговельними кооперативами або мають кооперативи, які до них прикріплені. На перший погляд вони можуть виглядати як великі корпоративні мережі, однак, насправді, вони мають не вертикальну структуру, де рішення спускаються зверху вниз, а влада та прибутки належать тільки інвесторам, а належать і демократично управляються їх членами, які можуть керувати одним або декількома ланками такої торговельної мережі.

Члени кооперативу часто мають на вивісці перед входом логотипи кооперативу та свого власного бізнесу. Наприклад, «McCormick’s True Value», можливо, була в родині McCormick впродовж поколінь, але, коли великі супермаркети увійшли на ринок, McCormick-и зрозуміли, що вступ до кооперативу допоможе їм залишитися в бізнесі. Члени торговельних кооперативів, як правило, не є самі кооперативами, але є кілька винятків, зазначених нижче.

Інколи буває плутанина з розумінням, що таке договір франшизи, але франчайзі (фірма, яка купує франшизу) просто платять за право використовувати фірмове найменування франчайзера. Франчайзі повинен відповідати корпоративним стандартам і використовувати безліч інгредієнтів, як правило, без будь-якого контролю над корпорацією або її стандартами. Торговельний кооператив досить сильно відрізняється від цієї моделі, а в деяких випадках франчайзі формують кооперативи, через які вони купують матеріали за нижчими цінами і більш ефективно ведуть переговори з франчайзером.

Сільськогосподарські торговельні кооперативи також є досить поширеними і включають деякі відомі бренди. 

Приклади

Best Western є найбільшою мережею готелів у світі, з 4000 готелів у 80 країнах світу.

ACE Hardware має 4400 магазинів в широкому діапазоні розмірів. Один член ACE, Hood River Supply з Орегону, також є споживчим кооперативом, як і постачальник – кооператив Cenex petroleum, що належить фермерам.

True Value належить більш ніж 5000 незалежних роздрібних торговців. Один член True Value, Clallam Co-op з Вашингтону, також є кооперативом, що належить споживачам.

Do It Best має 4100 магазинів металовиробів і пиломатеріалів, розташованих у 50 штатах США і 45 країнах світу.

Unified Foodservice Purchasing Cooperative є франчайзі Taco Bell, KFC, A&W, Pizza Hut і Long John Silver’s; кожен з цих брендів організований у свій "кооператив".  

Джерело: National Cooperative Business Association (США)

Read 22708 times